lupa

Home  >>  Volný čas  >>  Alternativní medicína  >>  Jóga

Včela

Jóga

Astrologie
Jóga
Reiki


Odkazy

Sahadža jóga

o Sahadža józe, Šrí Matadží, meditace, subtilní systém, hudba

Český svaz jógy

vítáme Vás na stránkách Českého svazu jógy (ČSJ), organizace, která je členem Českého svazu tělesné výchovy a snaží se podporovat rozvoj všech směrů jógy v České republice.

Jogín CZ

informace, kurzy, články, jóga, fotky, diskuze

Elementární jóga

Ukázka z knihy Hledači pravdy

velmi poutavá ukázka z knihy o józe od Svámího Šivandy

Mantry - význam manter

Obecně se doporučuje mantra předáváná učitelm nebo ta, která se člověku zjevila ve snu. U jednoslabičných manter (s výjimkou Óm) je na místě opatrnost. Podle tradice by je měl člověk dostávat výlučně od učitele. Tzv. védské mantry většinou obsahují jména božstev a považují se za nebezpečné. Podle tradice mantry k Božské matce (Šakti) a bídža mantry dávají energii a mantry k Šivovi rozvíjejí vědomí. Universální mantra Óm působí v obou směrech. Uvádí se také, že dlouhé mantry zlepšují paměť a krátké zlepšují soustředění.

Jogínka CZ

server o józe

Jóga

Tradiční jóga hledá přesvědčivé odpovědi na takové hluboké otázky, jako např. "Kdo jsem?", "Odkud přicházím?", "Kam směřuji?", nebo "Co musím udělat?". Jsou to otázky, které si dříve či později začne pokládat každý z nás. Nebo alespoň máme na ně své vlastní skryté odpovědi, ačkoliv je nejsme schopni vědomě formulovat

Oshův Ašrám v Puně

pobyt v Ašrámu informace

Ašrám matky Lasany

Dcery Bohyně, svaté ženy Indie

záznam setkání Nad šálkem čaje, duben 2005, Shambala centrum Brno

Jiří Mazánek

Jiří Mazánek se narodil v Pardubicích, kde vystudoval gymnasium a VŠCHT. Od 12 let hraje na kytaru, od 16 let začíná cvičit jógu. Jeho prvním učitelem jógy byl Otakar Vojkůvka z Brna. Ten ho brzy seznámil s některými základními díly indické filosofie v překladech a orientoval ho především na svámího Šivánandu, Rámakršnu a křesťanství.

Časopis Dotek

Na těchto stránkách naleznete recenze CD disků duchovní, meditační, relaxační a etnické hudby psané Jiřím Mazánkem pro časopis Dotek. Z "papírového" Doteku jsme vybrali pouze recenze velmi dobrých a vynikajících děl. Vzhledem k obsáhlosti archivu recenzí jsme je pro lepší přehled rozdělili dvěma způsoby. Rezenzi na příslušné cd naleznete buď v abecedním seznamu autorů a interpretů, nebo dle seznamu CD nosičů řazeného dle oblastí a zemí původu hudby. Knižní recenze na těchto stránkách obsažené zatím nejsou příliš četné, avšak doufáme, že se v co nejkratší době rozmnoží, tak aby jsme Vám mohli poskytnout co největší přehled nejen na poli hudebním, ale i na poli literatury. Profily mistrů

Ananda Yoga

Najdete zde informace o učení velkého indického mistra Paramhansa Jógánandy a jeho žáka Swami Krijanandy, informace o Ananda ashramech, aktuální rozvrh cvičení Ananda jógy v Praze, mimopražské akce a další užitečné informace o jógové filosofii, vegetariánství a zdravém životním stylu. Stránky jsou průběžně aktualizovány a doplňovány.