lupa

Nátěr sololitových dveři

Nátěr sololitových dveři

Logo - obrázek

Nátěr starých dřevěných dveří

Nátěr starých dřevěných rveří, jsou-li dveře členité je prakticky stejný jako u oken (viz nátěr starých dřevěných oken). Jsou-li dveře sololitové a ploché pak je postup odlišný.

Barva na starých plochých sololitových dveří se málokdy celá loupe. Většinou pouze místy nebo je většinou jen rozpraskaná. Nátěr opalujte jen, jsou-li dveře hodně zničeny nebo jsou-li ve venkovním prostředí, kde by být sololitové dveře správně neměli.

Dveře obruste nejlépe vybrační bruskou a oprašte. Nyní máte na výběr dva způsoby technologického a pracovního postupu. Ten jednoduší je, že dveře budete natírat na stojato za použití semyšového válešku nebo složitější, že nátěr budete chtít mít absolutně hladký a dveře pak budou muset zasychat ve vodorovné poloze.

provádění nátěru válečkem není nic složitého. Váleček namočíte do základní barvy a po otření o mřížku aplikujete na plochu. Předtím ještě obřízněte hrany a falce štětcem. Tahy válečkem dělejte po célé délce dveří nahoru a dolů. Použít můžete jakoukoliv záklarní barvu na dřevo, nejlépe jako u oken Pragoprimer S - 2070, kterou rozředíte tak, aby slabě kryla.

Po zaschnutí proveďte plné tmelení akrylátovým brusnám tmelem, stejně jako u oken. Na hlubší díry můžete použít dvousložkový tmel Rapid a ten po zaschnutí a přebroušení můžete akrylátovým tmelem dočista přetlelit. Nebyl -li na dveří starý nátěr nějak moc poškozen, vytmelte jen nerovnosti.

Po vybroušení tmelu proveďte druhý základní nátěr, jen trochu hustší barvou. Hustší základní barva vytvoří na povrchu při nanášení a roztírání válečkem celkem pěknou strukturu, připomýnající pomerančovou kůru. Nátěr nechte schnout 4 - 6 hodin. Zaschlý nátěr nebrušte, Pokračujte vrchním nátěrem.

Polomatnými zahraničními barvami se pracuje jednodušeji. Barvu není potřeba ředit a mají lepší kryvost. A pokud nátěr nemá být absolutně hladký, lesklý nátěr by na velké ploše nevypadal hezky. Při válečkování dbejte na to, ať je nanesený nátěr dobře zpracovaný. Snažte se co nejrychleji nanést nátěr na celou plochu jedné strany dveří. Potom válečkem přejíždějte od shora dolů několikrát po celé ploše a mírně na něj tlačte. Až vám barva bude mírně houstnout, na váleček přestaňte tlačit a barvu sním jen tak uhlazujte. Nesmějí se vám objevovat čáry. Na ploše dveří musí zůstat jen souvislá struktura.

Při manipulaci držte dveře jen za hrunu a ve hrubém skelném papíru. Vrchní nátěr je dobré provádět dvakrát z intervalem 24 hodin.

Chcete-li mít na dveřích nátěr absolutně hladký, po vyrovnání nerovností a obroušení ostatní nátěry provádíme štětcem ve vodorovné poloze. Základní nátěr nebo nátěr přez tmel aplikujeme plochým štětcem. Barvu se snažte spíše uhlazovat. Po natření a zaschnutí dveře jemně přebrušte skelným papírem č. 80 - 100.

Vrchní nátěr můžete provést jako u oken Industrol - S 2013. Je naprosto nezbytně nutné před prací vytvořit absolutně bezprašné prostředí. Dveře dejte do vodorovné polohy a zatím natřete falce a hrany. Dále je třeba pracovat velmi rychle. Na střed dveří nalíte asi 50 ml barvy a rozetřete jí po celé ploše dveří. Podle potřeby přilévejte další barvu aby byly celé dveře dostatečně namočeny. Nyní je třeba barvu prokřižovat. Tahy štětcem dělejte nejdříve po šířce a potom po délce. Na dveře štětcem musíte dostatečně tlačit. Vrchní barva - email se neuhlazuje jako základovka, email se prořezává. Vršek a spodek dveří zakončíte jedním vodorovným tahem. Nátěr se vám po chvíli sleje a vznikne zcela rovná souvislá vrstva. Spadne-li vám do nátěru nějaké smítko, vyndejte ho pomocí nabroušené sirky a nátěr s ní potom roztupujte a on se zase sleje.

Natřené dveře nestavte, nechte je ležet 24 hodin ve vodorovné poloze a pak teprve můžete natřít druhou stranu.

Image

Adresa:

Malování pokojů - návody


Telefon:  
E-mail:    
WWW:   /nater_sololitovych_dveri-29-14-1.html