lupa

Nátěry ocelových konstrukcí

Nátěry ocelových konstrukcí

Logo - obrázek

Nátěr staré ocelové konstrukce

Za železnou konstrukci můžeme považovat například zábradlí.

Je-li barva na starém železném zábradlí dost poškozena, místy odloupaná, rozpraskaná a proniká do ní koroze, pokuste se tento starý nátěr odstranit. Není to tolik složité a prodloužíte tím výrazně životnost natíraného předmětu.

Práci vám usnadní jedině elektrické nářadí. Sáhněte po příčné brusce nebo vrtačce. Na ni nasaďte drátěný kotouč a s ním starý nátěr odstraníte. Jde to ale pomalu. Z kotouče se při broušení jednotlivé ocelové drátky mohou občas uvolnit a vypadnout nebo přímo vystřelit. Proto se chraňte silnějším oděvem a mějte rukavice a ochrané pracovní brýle. bruste tak, aby jiskry nelétaly proti vám. Využíjte různých druhů brusných drátěných kotoučů. Né s každým se všude dostanete.

Máte-li nátěr odstraněn, proveďte nástřik odrezovačem. Ten můžete zakoupit přímo ve spreji, nebo v postřikovači. Po 24 hodinách povrch odmastěte acetonem - ředidlem C - 6000.

Zábradlí máte připravené k nátěrům. Podkladový nátěr musí být proveden základní antikorozní barvou na kov, například primer S - 2000 nebo spousta jiných zahraničních. Velmi kvalitní barvy nabízejí značky Alkiton nebo Hammerite. Seženete je ve většině prodejen barev a laků a ve všech hobbymárketech.

Chcete-li provést pouze obnovující nátěr na venkovním zábradlí, starý nátěr obruste hrubým skelným papírem. Oběvuje-li se místy koroze, rezavé skvrny vybrušte co nejhlouběji až na kov a ošetřete odrezovačem a odmastěte.

Nátěry kovů či kovových konstrukcí nejsou nějak složité. Železné předměty se natírají daleko lépe než třeba dřevo. Bývá zde někdy náročnější příprava, obzvlášť kvůli korozy.

Nepřijemnosti vás mohou potkat při nepřízni počasí jako je vlhkost nebo pálivé přimé slunce. Provádite-li nátěr kovové konstrukce ve vlhkém počasí a nemusí zrovna pršet, stačí když se vytváří mlhy, povrch zkontrolujte. Na všech spodních částí jednotlivých dílů ocelové konstrukce se mohou utvořit kapky vody, nebo drobný povlak rosy. Natíráte-li v těchto podmínkách, práce bude velmi nekvalitní. Voda se se syntetickou barvou nespojí a nátěr stratí přilnavost k povrchu. Proto těsně před natíráním povrch vysušte suchým hadrem.

Máte-li natírat kovový předmět naopak v horkém počasí a ještě k tomu za přímého pálivého slunce, počítejte s tím, že vám barva a to jak základní tak vrchní bude tuhnout pod štětcem. Nátěr tedy nestačíte dostatečně zpracovat a proto nebude tak soudržný a budou zde hodně vidět tahy po štětci. Může být i dost ohrožena životnost nátěru. Chcete-li i přesto natírat za těchto podmínek, barvu, jak základní, tak i vrchní musíte hodně rozředit příslušným ředidlem. Při natírání můžete nanášet i silnější vrstvu barvy, která by v chldnějším počasí jinak ztékala. Musíte se ovšem sušším stětcem občas vrátit na předešlá natřená místa a roztírat je.

Image

Adresa:

Malování pokojů - návody


Telefon:  
E-mail:    
WWW:   /natery_ocelovych_konstrukci-29-16-1.html