lupa

Malování fasády

Malování fasády

Logo - obrázek

Malování fasády

Malujete-li novou fasádu, je potřeba omítku napustit vápeným mlékem (vyz pačokování).

Na staré fasádě může být příprava mnohem náročnější. Nejvíce záleží na nynějším stavu omítky. Nejvíce času vám může zabrat vyrovnánvání nerovností.

Nejprve začněte tím, že celou fasádu namočíte vodou, kterou tím zároveň umyjete a lépe zjistíte, kde je omítka nespojena se zdivem. Tedy jsou-li v omítce dutá místa, je lepší preventivně i tyto místa nově vyspravit.

Každá venkovní omítka má svou hrubost. Proto není dobré omítku čímkoli vyspravit. Je li omítka výce hrubá a máte-li štuk, který tak hrubý není, přidejte do štuku trochu písku a vápna, případně i cement.

Jsou-li nerovnosti hluboké, nejprve je zahoděte maltou nebo je můžete podmáznout venkovním stavebním lepidlem. Nanesený štuk po zavadnutí rozmýjte hrubým zednickým filcem co nejvíce do okolní plochy, tedy do stracena.

Po vyspravení nerovností nechte omítku zaschnout a potom ji můžete napustit vápenným mlékem, nebo použít fasádní penetraci.

Fasádní barvy jsou rozděleny do třech skupin. Máte-li starý dům s kameným zdivem, je nejvhodnější použít silikátovou barvu. Ta má i svou penetraci, proto před nátěrem nepačokujte. Je-li omítka vystavena větší vlhkosti, je dobré použít sylikonovou barvu. Na většinu omítek se používá akrilátová barva. Vždy je potřeba provádět minimálně dva nátěry. první nátěr můžete rozředit do 30 %. Na druhý pak do 10 %.

Před samotným malováním je potřeba vše velmi dobře zakrýt. Fasádní barva po zaschnutí nejde smít, není téměř možno ji odstranit, proto velmi pečlivě zakrýte parapety, okna a v poslední řadě beton či dlažbu okolo domu.

Nejprve obřízněte štětkou či štětcem vše potřebné a pak celou plochu natřete válečkem. Používejte jen kvalitní fasádní válečky. Přesný postup naleznete v odkaze malování válečkem.

Fasádu nenatírejte, klesne-li teplota pod 10 stupňů. Nátěr by nemusel vůbec zaschnout a a barva by později přemrzla. Chcete-li nutně i přez to natírat, do barvy přilíte 10 % lihu. Nátěr bude díky tomu rychleji schnout.

Při teplém slunečném počasí nenatírejte zasaženou stranu. Počkejte, až slunce přejde. Nátěr by mohl vypraskat.

Image

Adresa:

Malování pokojů - návody


Telefon:  
E-mail:    
WWW:   /malovani_fasady-28-6-1.html